پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده
سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دوستان و سروران گرامی:
با اهداء سلام ودرود فراوان بر شما كه بر ما منت نهاده و پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده در استان كهگیلویه وبویراحمد را میهمان دیدگان نورانی خود كرده اید، این انتخاب شما را به فال نیك گرفته بر خود می بالیم كه دوست ارجمندی هم چون شما ما را لایق دانسته و میهمان ارزشمند پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده شده اید.
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده برخود لازم می داند در راستای اشاعه فرهنگ غنی ایران اسلامی در چهار چوب قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسبت به معرفی و ثبت وبلاگ های فعال در سطح شهرستان لنده به دور از وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی و نهادها و سازمان های مختلف، با هدف خدمت نسل جوان و انقلابی و فعال در حوزه ی فضای مجازی در رقابتی صحیح و سالم ایجاد گردید.
از این پاتوق جهت استفاده از یادداشت ها، تصاویر، سوژه های خبری افراد و پوشش مراسمات ملی و مذهبی، مساجد و حسینه ها در مناسبت های مختلف ضمن انتشار آثار شما عزیزان آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات جهت پیشبرد اهداف كمی و كیفی این پاتوق آمادگی خود را اعلام می دارد.
پس به فضل و كرم الهی امیدداریم كه با حمایت های خوب خود ما را در ادامه راه همراهی نمایید تا در كنارشما موفقیت های برزگی را كسب نماییم.
باتشكر


مدیر وبلاگ :سید اسماعیل میری
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بیشتر روی چه سوژه هایی باید كاركرد؟نهال انقلاب اسلامی كه با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد كرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357 به بار نشست، و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل دولت موقت از سوی امام خمینی« قدس سره» زمینه ی مهمترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حكومت در ایران فراهم شد.

 پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده میگه: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و 2/98 واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردنددر روز ۱۲ فروردین نتایج اعلام شد و این روز را روز جمهوری اسلامی نامیدند. طبق اعلامیه دولت موقت، در رفراندم 20 میلیون و 288 هزار تن (98 و دو دهم درصد آراء) به حذف سلطنت و برقراری نظامی اسلامی «بله» و 241 هزار تن «نه» گفته بودند.

 

مبارك باد بر شما چنین حكومتی كه در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترك و فارس و كرد و بلوچ مطرح نیست. همه برابرند و فقط در پناه تقوا و برتری به اخلاق فاضله و اعمال صالحه هست و تفاوت بین زن و مرد و بین اقلیت های مذهبی و دیگران در امر اجرای عدالت نیست».قسمتی از پیام حضرت امام خمینی( ره) به مناسبت 12 فروردین 1358     

نهال انقلاب اسلامی كه با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد كرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357 به بار نشست، و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل دولت موقت از سوی امام خمینی« قدس سره» زمینه ی مهمترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حكومت در ایران فراهم شد.      

روز دوازده فروردین، روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، روز پیروزی مستضعفین بر مستكبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است كه بی هیچ ریب و شكی زمینه ساز حكومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بود. این روز مقدس، این یوم الله پر بركت سرآغاز حیات واقعی اسلام در عصر دنیامداران و دنیا پرستان است كه از معنویت و روحانیت گسسته و سعادت خود را در پیروی از امیال و آرزوهای حیوانی خود می دانند.    در این روز عزیز ساختار جدید سیاسی اجتماعی ایران بر مبنای آرای اكثریت قریب به اتفاق مردم یعنی 2/98 درصد آرای ملت مسلمان ایران تثبیت شد.

 

در این روز پر بركت نظامی متولد شد كه نور اسلام عزیز را پس از گذشت قرن های زیاد دیگرباره نه تنها در ایران اسلامی بلكه در سراسر جهان متجلی ساخت. در این روز مقدس حكومتی شكل گرفت كه شعار اصلی آن استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود. این عبارت ملكوتی كه به عنوان شعار اصلی انقلاب اسلامی و توسط میلیون ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزات درخشان ملت با سلطنت پهلوی همه روزه در جای جای ایران اسلامی فریاد كشیده شده بود، حكومتی را پایه ریزی كرد كه عدالت اسلامی یكی از اهداف عالیه ی آن بود. در این شعار مقدس كلمه ی استقلال به عنوان نخستین هدف مطرح شده بود كه رساننده ی این پیام به جهان و جهانیان بود كه امت مسلمان ایران می خواهد «اراده ی ملی» خود را حاكم بر مقدرات خویش سازد تا بتواند از نفوذ و دخالت های بیگانگان رهایی یابد و چه زیبا و متین امام خمینی قدس سره فرموده است:

         
«اگر استقلال كشور خودمان را تحصیل نكنیم سایر چیزها درست نخواهد شد».         

تشكیل جمهوری اسلامی نه تنها اراده ی ملی ایرانیان را بر سرنوشت خود تثبیت كرد و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلكه این بارقه ی امید در دل محرومان و مستضعفان جهان درخشید كه بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده ی خداوند تبارك وتعالی را شاهد باشند.            

امام خمینی قدس سره در تاریخ 12 فروردین 1358 پس از تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی طی پیامی رادیو تلویزیونی فرمودند:          
«خداوند تعالی وعده فرموده است كه مستضعفین ارض را به امید و توفیق خودش، به مستكبرین غلبه دهد و آن ها را امام و پیشوا قرار دهد. وعده ی خداوند تعالی نزدیك است. من امیدوارم كه ما شاهد این وعده باشیم و مستضعفین بر مستكبرین غلبه كنند چنان كه تاكنون غلبه كردند... من از عموم ملت ایران تشكر می كنم كه در این رفراندوم شركت كردند و رأی قاطع خودشان را كه باید گفت صددرصد پیروزی بوده است دادند و به جمهوری اسلامی هم رأی دادند... جمهوری اسلامی است كه احكام مترقی او بر تمام احكامی كه در سایر قشرها و سایر مكتب هاست تقدم دارد.».  
 

رهبر كبیر انقلاب اسلامی (قدس سره) در قسمت دیگری از پیام خود فرمودند:

«صبح گاه 12 فروردین كه روز نخستین حكومت الله است از بزرگ ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند و زنده نگه دارند روزی كه كنگره های قصر 2500 ساله حكومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه ی شیطانی برای همیشه رخت بربست و حكومت مستضعفین جانشین آن گردید.

           
انتخاب واژه ی عید برای چنین روزی از سوی امام امت« قدس سره» یك انتخاب دقیق و صحیح است؛ زیرا عید به روزی اطلاق می شود كه آن روز نو و شادی آفرین باشد و باعث سربلندی و مجد یك ملت شود. بنابر این دوازدهم فروردین از بزرگترین اعیاد انقلاب اسلامی ایران می باشد.            

هدف دیگر شعار اصلی انقلاب، كلمه ی آزادی بود. در رابطه با آزادی نظرات مختلف و متعددی مطرح می شود؛ اما در اسلام، آزادی جامع ترین و مانع ترین معنا را در بر دارد و آن عبارت است از: شرایط سیاسی – اجتماعی لازم برای رشد و تعالی فرد و مردم كه در آن موانع قانونی و فرهنگی مثل عرف و عادت، و موانع سیاسی، مانند سلطه ی طاغوت و استعمار و استبداد وجود نداشته باشد. یعنی انسان در انتخاب عقیده و بیان و نشر آن آزاد است. مگر آن كه به دیگران آسیبی وارد بیاید و همچنین از خود سلب آزادی به شیوه غربی ننماید به طوری كه مردم بتوانند هدایت و رشد و تعالی یابند.            

هدف نهایی شعار اصلی، كلمه ی جمهوری اسلامی بود كه از به هم پیوستن جمهوری و اسلامی به دست آمده است. كلمه جمهور به معنای توده یا انبوه مردم است و منظور از گنجاندن چنین كلمه ای برای نظامِ شكل گرفته ی بعد از انقلاب، اتكا داشتن و تعیین كننده بودن رأی مردم در سرنوشت خود و كلیه ی امور اجرایی كشور می باشد و به طور كلی حكومتی را تببین می كند كه برای تأمین زندگی دنیایی توده مردم متكی به مردم باشد.  

واژه ی اسلامی هم به سبب تمایز آن از دیگر نظام های جمهوری است كه ویژگی های خاص خود را دارد كه در آن ارزش های الهی و قرآنی بر تمامی شئون حاكمیت دارد و همچنین ولی فقیه كه بر طبق نظام الهی، ولایت امر و امامت امت را بر عهده می گیرد، افزون بر تأمین زندگی مردم، مسؤولیت هدایت مردم و كمك به رشد و تعالی آنان را بر عهده دارد. برای تحقق این بخش حیاتی از شعار اصلیِ انقلاب پس از پیروزی آن، نیاز بود تا رسماً ناظم مشخصی حاكم بر ایران شود و در همین راستا بود كه رهبر نهضت، امام خمینی« قدس سره» طی سخنانی فرمودند:       
« احتیاج به رفراندوم هم نیست؛ برای این كه مردم آرای خودشان را در ایران اعلام كردند. با فریادها، با دادها اعلام كردند.»و در ادامه علت اعلام همه پرسی را رسمی كردن آن، اتمام حجت برای دیگران و بسته شدن راه اگرها و مگرها عنوان كرده و فرمودند:

« این جانب به جمهوری اسلامی رأی می دهم و از شما هم می خواهم كه به آن رأی دهید...»           

دقیقاً در همین زمان وسوسه های خناسان شروع شد. از جمله این كه طرح كردند كه حكومت بر اساس «جمهوری» بدون قید دیگری یا این كه جمهوری دمكراتیك و ... باشد. لذا امام امت قدس سره با احساس خطر انحراف در صفوف متحد ملت و با آگاهی بی نظیر خود مردم را از این خطر آگاه كرده و فرمودند:
«رأی بدهید به جمهوری اسلامی، نه یك حرف زیادتر و نه یك حرف كمتر.»و مردم ایران در روزهای سرنوشت ساز، دهم و یازدهم فروردین 1358 با حضوری آگاهانه در پای صندوق های رأی، به یكی از بزرگترین اهداف انقلاب اسلامی جامه ی عمل پوشاندند و پیروزی نهایی انقلاب اسلامی را با آرای عظیم و باور نكردنی خود تحقق بخشیدند.

 

نتیجه ی درخشان 2/98 درصدی آرای مردم، مطرح شدن هر گونه بحث و جدلی را در شكل و نوع حكومت ایران پس از سقوط نظام شاهنشاهی 2500 ساله از میان برد و با رهبریت قاطع امام خمینی قدس سره و مجاهدت ها و كوشش های بی نظیر امت مسلمان ایران حكومت اسلامی در سرتاسر ایران استقرار یافت؛ تا به حول و قوه ی الهی ملت بزرگ ایران بتواند توانمند و امیدوار زمینه ی تشكیل حكومت عدل اسلامی را برای ظهور امام زمان «علیه السلام» فراهم آورد.

 

بدین ترتیب مبارزات مستمر و پیگیر امت مسلمان ایران در برپایی حكومت اسلامی تحقق یافت و عصر نوینی در تاریخ ایران و اسلام آغاز شد. امام خمینی« قدس سره» به شكرانه ی این پیروزی درخشان در پیام خود فرمودند:
«من به دنیا اعلام می كنم كه در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد كه سرتاسر مملكت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه به زباله دان تاریخ دفن كنند.»«. من از این همبستگی بی مانند كه همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا لبیك گفتند و به اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رأی مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت كردند، تقدیر می كنم.»

 

استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران و سرنگونی نظام سلطنتی پهلوی علاوه بر اینکه تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل، به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران برانگیختاز این رو حفظ استقلال هزینه‌هایی در برداشته و دشمنان این مرزوبوم با طراحی توطئه‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، ترور شخیصت‌های سیاسی، تحریم قتصادی و... و درنهایت ایجاد موانع و دشمنی در دست یابی به فناوری صلح آمیزهسته‌ای سعی در خدشه دار کردن استقلال ملت هوشیار ایران عزیز داردملت ایران در آغاز دهه چهارم استقرار «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی» با تجدید پیمان با آرمانهای امام خمینی (ره) معمارکبیر انقلاب اسلامی و شهیدان به خون خفته خود بار دیگر بر حفظ این آرزشها پای می‌فشارد و روز «جمهوری اسلامی» را به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین گرامی می‌دارد.

 

پی نوشت
1-
صحیفه نور، جلد سوم، چاپ جدید، ص 483.

منبع:

  www.amirkabir.net

http://nahad.umz.ac.ir/article/1-14-990.html

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 12 فروردین 1395

گردشگران و مسافران نورزی شهرستان لنده از کمبود امکانات و سرویس های بهداشتی در مناطق تفریحی و گردشگری این شهرستان گلایه کردند و خواستار توجه بیشتر مسئولان نسبت به رفع این کمبودات شدند.


پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده نوشت: مسافران نوروزی با تاکید بر اینکه شهرستان لنده با غنای گردشگری خویش می تواند به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری تبدیل شود که ضعف های زیر ساختی در مناطق تفریحی و گردشگری این شهرستان باید مورد بیشتر مسئولان شهرستان لنده قرار گیرد.شهرستان لنده علی رغم جاذبه های فاخر گردشگری هنوز هم به عنوان محروم ترین شهرستان در حوزه ی گردشگری در استان کهگیلویه وبویراحمد محسوب می شود که هنوز هم چشم انتظار توجه بیشتر مسئولان ارشد استانی است.مسعودحسینی یکی از گردشگران و مسافران نوروزی از استان خراسان رضوی که چندین روز میهمان شهروندان لنده ای است با اشاره به طبیعت بی نظیر این شهرستان گفت: شهرستان لنده یکی از زیبا ترین و بکر ترین مناظر در این استان است.

وی افزود: لذت و شیرینی این همه زیبایی را کمبود امکانات اولیه در مناطق گردشگری این شهرستان به کام مسافران و گردشگران تلخ می کند.

این گردشگری مشهدی اظهارکرد: یکی دیگر از مشکلات مناطق گردشگری در شهرستان لنده نداشتن تابلو نام روستاها و اماکن گردشگری است که همین امر سبب سردرگمی مسافران و گردشگران نوروزی شده است.محمد جواد سعیدی یکی دیگر از مسافران نوروزی از استان فارس است که به همراه خانواده خود شهرستان را به عنوان مقصد گردشگری برای تعطیلات عید نوروز انتخاب کرده است که وی نیز علاوه بر تحسن مناطق گردشگری در این شهرستان گفت: ما برای اولین بار است که به این شهرستان قدم گذاشتیم ولی زیبایی و جاذبه های گردشگری بکر و دست نخورده مناطق گردشگری اینجا قابل تحسین است.

وی افزود: علی رغم همه زیبایی بازهم شاهد کمبودات اولیه نظیر سرویس های بهداشتی و نداشتن شناسنامه هویتی در اماکن تاریخی و مناطق گردشگری در این شهرستان هستیم.

این گردشگرشیرازی تصریح کرد: امام زاده شیخ ابراهیم عباس(ع) در روستای مالشیخ نه تابلو دارد و نه جاده مناسبی در صورتی که یکی از زیباترین و بهترین مناطق در این شهرستان است چرا که در مجاورت چشمه می باشد و سرسبزی اطراف آن قابل تحسین است.محمد ذکریایی دیگر گردشگری بوشهری که به گفته خویش همه ساله در این ایام میهمان یکی از شهروندان لنده ای است علاوه بر تکرار گلایه های گفت: ای کاش مناطق گردشگری این شهرستان در دیگر استان های کشور بود تا حضور شبانه نوروزی گردشگران را شاهد می بودیم.

وی افزود: با این وضعیت اگر مسئولان در کنار جاذبه های گردشگری امکانات مناسبی را فراهم کنند سال های آینده شاهد حضور کمتر گردشگران در این شهرستان خواهیم بود.

این گردشگر بوشهری تصریح کرد: مناطق زیبای دلی مهرجان، چشمه موگرمون و دشت های زیبا و سرسبز دشت بن و دشت آبلش آنچان زیبا هستند که ما را در این فصل از سال به خود مجذوب می کند و همه ساله به این مناطق سفر می کنیم.علی رضا محمدی یکی دیگر از گردشگران نوروزی از استان خوزستان است که علاوه بر تقدیر از راهنمای مسافران نوروزی و غرفه صنایع گردشگری شهرستان لنده گفت: راهنمایی خیلی خوب و غرفه زیبای صنایع دستی در ورودی شهرلنده نشان دهنده فرهنگ غنی این شهرستان است.

وی افزود: متاسفانه بحث کمبود امکانات در مناطق زیارتی و تفریحی و گردشگری در این شهرستان باعث رنجش ما به عنوان مسافر و گردشگر شده است که از مسئولان میراث فرهنگی و فرمانداری و بخشداری ها انتظار داریم که با رفع کمبودات زمینه حضور بیشتر گردشگران را فراهم نمایند.

این گردشگر خوزستانی اظهار داشت: امکانات رفاهی تا حدودی خوب است اما از لحاظ سرویس های بهداشتی ضعف فراوانی وجود دارد و مسافران از این نظر اذیت می شوند.

وی ضمن گلایه از برخی مسافران نوروزی گفت: متاسفانه برخی از مسافران و گردشگران با انداختن زباله در مناطق گردشگری آثار نامطلوبی از خود به جای میگذارند که امیدواریم به طبیعت احترام بگذارند و مسائل مربوط به بهداشت عمومی را رعایت کنند.به هرحال لازم است مسئولان ارشد و اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان لنده ضمن احترام به دغدغه های مسافران و گردشگران نوروزی که این شهرستان را به عنوان مقصد گردشگری خویش انتخاب نموده اند را ستوده و نسبت به رفع این نقایص که هرساله برای مسافران تکراری است اقدام نمایند تا این گردشگران و مسافران نوروزی با ثبت بهترین خاطرات این شهرستان را ترک کنند.

گزارش و عکس:سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م75

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 7 فروردین 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic