پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده
سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


دوستان و سروران گرامی:
با اهداء سلام ودرود فراوان بر شما كه بر ما منت نهاده و پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده در استان كهگیلویه وبویراحمد را میهمان دیدگان نورانی خود كرده اید، این انتخاب شما را به فال نیك گرفته بر خود می بالیم كه دوست ارجمندی هم چون شما ما را لایق دانسته و میهمان ارزشمند پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده شده اید.
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان لنده برخود لازم می داند در راستای اشاعه فرهنگ غنی ایران اسلامی در چهار چوب قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نسبت به معرفی و ثبت وبلاگ های فعال در سطح شهرستان لنده به دور از وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی و نهادها و سازمان های مختلف، با هدف خدمت نسل جوان و انقلابی و فعال در حوزه ی فضای مجازی در رقابتی صحیح و سالم ایجاد گردید.
از این پاتوق جهت استفاده از یادداشت ها، تصاویر، سوژه های خبری افراد و پوشش مراسمات ملی و مذهبی، مساجد و حسینه ها در مناسبت های مختلف ضمن انتشار آثار شما عزیزان آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات جهت پیشبرد اهداف كمی و كیفی این پاتوق آمادگی خود را اعلام می دارد.
پس به فضل و كرم الهی امیدداریم كه با حمایت های خوب خود ما را در ادامه راه همراهی نمایید تا در كنارشما موفقیت های برزگی را كسب نماییم.
باتشكر


مدیر وبلاگ :سید اسماعیل میری
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بیشتر روی چه سوژه هایی باید كاركرد؟


هجوم بی سابقه ریزگردها امروزشهرستان لنده را درنوردید و کاررا برای بیماران تنفسی سخت کرد.

پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده میگه: وضعیت کنونی هوای شهرستان لنده به علت افزایش ناگهانی گردوغبار و ریزگردها به گونه ای است که کاهش دید به کمتر از 1000متر رسیده است و این شهرستان را در وضعیت خطرناک قرار داده است.

در ادامه هجوم ریزگردها به استان های جنوبی نفس شهروندان لنده ای به واسطه این ریزگردها از نفس افتاد به طوری که مردم  ناچار به استفاده از ماسک شده اند.

این روند متاسفانه به سرعت در حال پیشرفت است.


تصویر اول متعلق به فرودین ماه سال95 می باشد


تصویر دوم متعلق به امروز 28خرداد ماه 95می باشد


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 28 خرداد 1395


جناب آقای جلیلوند با قلبی شکسته و دلی مالامال از غم قلم برمیدارم که چند کلمه ای برای شما بنویسم! متأسفانه شاهد توهین و تهمت جنابعالی به قوم بزرگ لر و ایل ممسنی بودم.

به گزارش پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده، عجالتا خدمت شما عرض می نمایم که ایل بزرگ ممسنی با تاریخچه ای به قدمت سه تا هشت هزار سال همواره در طول تاریخ پیشینه ای بس تاریخی و افتخار آمیز در این مرز و بوم داشته است که گوشه ای از آن را خدمت شما عرض می نمایم!

اینجا زادگاه بزرگ مرد تاریخ آریو برزن سردار بزرگ هخامنشی و یوتاب خواهر شجاعش که به همراه برادر اسکندر مقدونی را به زانو درآورد، اینجا زادگاه مراجع بزرگ عالی قدر آیت الله سید ابوطالب حسینی،آیت الله سید محمد ابطحی حسینی و آیت الله سید ابوالحسن ابطحی حسینی فهلیانی می باشد، اینجا زادگاه سرگرد خلبان شهید علی خسروی معروف به شاهین ممسنی جز سه خلبان برتر ایران به همراه شهید بابایی و دوران، کسی که تنها ۱۵۰ دقیقه بعد از اینکه صدام گفت به هر جوجه کلاغ ایرانی(خلبان) که به ۵۰ مایلی بصره برسد حقوق یکسال نیروی هوای عراق را به آن خواهم داد نیروگاه بصره را با خاک یکسان کرد،اینجا زادگاه پرفسور طاهر نیکنام جوانترین پژوهشگر دنیا در isi و isc با بیش از ۱۸۰ مقاله می باشد، اینجا زادگاه دکتر بهنام کشاورز چهارمین پژوهشگر برتر جهان در رشته زمین شناسی ، اینجا زادگاه دو تن از چهار نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی(دکتر پارسایی و رضایی) و نماینده دوره قبل شیراز(ضرغام صادقی) و همچنین بیشترین اعضای شورای شهر شیراز می باشد، اینجا زادگاه هشت تن از فوتبالیست های لیگ برتر ایران و دو تن از ملی پوشان فوتبال ایران (سروش رفیعی و داریوش شجاعیان) و ساسان انصاری بازیکن تیم پرسپولیس می باشد، اینجا زادگاه برترین پژوهشگر ایران در سال ۹۵ می باشد!!!!

اینجا نورآباد ممسنی چهارمین شهر بزرگ هخامنشی یعنی لیدوماست، اینجا نورآباد ممسنی دارنده بیشترین دانشجو در کشور و دارای رتبه اول با ۱۸ درصد دانشجو که تهران با ۱۲ درصد در رتبه دوم می باشد، اینجا نورآباد ممسنی دارای بیشترین تحصیل کرده و استاد دانشگاه و قاضی و وکیل و پزشک و ... در استان می باشد!!!!

 اینجا نورآباد ممسنی دارای مقام اول در بین شهرستان های استان در اعزام نیرو به جبهه در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم ۶۵۰ شهید در راه وطن و همچنین اعزام بیشترین نیرو برای دفاع از حرمین اهل بیت در استان و تقدیم شش شهید مدافع حرم می باشد!!!

جناب آقای جلیلوند مردم ایل من در زمان قحطی در جنگ جهانی از فرط گرسنگی بلوط خوردند اما عزت و شرف خود را در مقابل استعمار انگلیس نفروختند و نه تنها دست به دزدی و راهزنی نزدند بلکه خود سالیان سال زخم خورده دزدی و راهزنی بودند!!!

اینجا زادگاه شریف ترین و برجسته ترین طایفه ایران می باشد جایی که باستان شناسان و تاریخ نویسان بزرگ تاریخ ماریژان موله، ارنست هرتسفلد و رومن گیرشمن اینچنین در موردشون سخنان رانده اند « رستم از نژاد «مرد» بود و نژاد «مرد» از برجسته ترین طوایف ایران به شمار می آمد و این طایفه به قول مورخین مغرب زمین در چهار نقطه از ایران می زیستند: اول در سوادکوه کنونی،دوم در مازندارن،سوم در نورآباد ممسنی واقع در استان فارس و چهارم در طالش» کتاب سرزمین جاوید صفحه ۳۲۴ جناب آقای جلیلوند شما مردم ممسنی را به حرمت موی سپید خود قسم دادین که از اشتباه شما بگذرند و از آنجا که مردم قوم لر حرمت موی سپید بزرگتر را دارند و این از خصوصیات قوم لر می باشد بنده به شخصه شما را میبخشم اما چه سود که این توهین ها به قوم لر تمامی نخواهد داشت چنانچه با اینکه قوم لر بخش عظیمی از استان فارس را شامل می باشد اما همچنان در محرومیت کامل به سر می برد و همیشه شاهد اهمال و کوتاهی مسئولین نسبت به این قوم بزرگ در استان می باشیم!!!

عرایض خود را در آخر با جمله ای از امیرکبیر به پایان می برم باشد که دگر شاهد چنین تهمت ها و توهین ها نسبت به قوم بزرگ لر نباشیم!!! «ای کاش هر چند وقت یک بار شیر بچه ای لر در ایران شاه می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند» ایام به کام جناب آقای جلیلوند.

 سید پژمان حسینی کارشناس ارشد عمران

انتهای پیام/م75

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 خرداد 1395

مانور گشت ویژه ماه رمضان به منظور آمادگی بازرسین بهداشت محیط و به جهت تشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در لنده برگزارشد.


به گزارش پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده ، مانور گشت ویژه رمضان به منظور آمادگی بازرسین بهداشت محیط و به منظورتشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به ویژه شیرینی فروشی ها، رستوران ها، قصابی ها و آش و حلیم فروشی ها در سطح شهر لنده برگزارشد.

گروه بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان لنده در این مانور با استفاده  از سه اکیپ ضمن آموزش صنوف و تاکید بر رعایت موازین بهداشتی و رفع نواقص بهداشتی حدود62کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته، فاقد پروانه بهداشتی را از فروشگاه ها کشف کردند.

انتهای پیام/م
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 خرداد 1395

بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان از مناطق در معرض خطررانش و سیلاب و همچنین بافت فرسوده شهرستان لنده بازدید کردند.

به  گزارش پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان از مناطق در معرض خطررانش و سیلاب و همچنین بافت فرسوده شهرستان لنده بازدید کردند.

در این بازدیدها مناطق بحران خیز شهری و روستایی در دوبخش مرکزی و موگرمون با حضور بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور و مدیرکل بحران استان از نزدیک مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

حضور بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور در بافت فرسوده شهرلنده یکی از مهمترین بازدید ها باتوجه به وضعیت عدم مقاوم سازی این منازل در سطح شهرلنده بود که قول مساعد جهت اعطای تسهیلات حمایتی به بافت ها فرسوده در این شهر از سوی بازرسان وعده داده شد.

گزارش وعکس:سید اسماعیل میری
انتهای پیام/م75
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 خرداد 1395

بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان از مناطق در معرض خطررانش و سیلاب و همچنین بافت فرسوده شهرستان لنده بازدید کردند.به گزارش پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده: عادل مرادی بخشدار مرکزی لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ضمن اشاره به وضعیت جغرافیایی شهرستان لنده و کوهستانی بودن این شهرستان اظهارکرد: شهرستان لنده دارای دو بخش مرکزی و موگرمون می باشد که هردو بخش کوهستانی بوده و دارای مناطق حادثه خیز و در مسیر سیلاب های شدید قرارداد.

وی افزود: متاسفانه در سالهای گذشته طغیان رودخانه ها و دره های فصلی باعث وارد نمودن خسارات جدی به تاسیسات و اماکن زیربنایی و فنی در این شهرستان شده است.

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: در سال های 65 و 68 به واسطه سیلاب ویرانگر رودخانه مارون و قیام شاهد کشته شدن چندین نفر از اهالی روستای کون اسفید و تخریب تنها پل ارتباطی لنده به دهدشت و ازبین رفتن مزارع کشاورزی و منازل مسکونی در روستای ایدنک بوده ایم که گویای وضع فوق العاده در این شهرستان بوده است.

وی تاکیدکرد: باران های سیل آسا در سالهای گذشته نیز خسارات جبران ناپذیری به هر دوبخش موگرمون و مرکزی لنده وارد نمود که نمونه عینی آن سیل فرودین ماه امسال بود که باعث وارد نمودن بیش از چهل میلیارد ریال به منازل، ابنیه های فنی و عمرانی و جاده های ارتباطی این شهرستان شد.

مرادی اظهارکرد: به همین منظور و برابر مکاتبات صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان و استانی، بازرسان سازمان مدیریت بحران کشور به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان از مناطق در معرض خطررانش و سیلاب و همچنین بافت فرسوده شهرستان لنده بازدید کردند.

بخشدار مرکزی لنده اظهارکرد: مستندات و میزان دقیق خسارات ها از قبل توسط ادارات و نهادها جمع آوری و در قالب لوح فشرده و گزارش ارزیابی خسارت به مسئولان استانی تحویل گردید.

محسن معماری دبیر مدیریت بحران شهرستان لنده نیز ضمن اشاره به حضور بازسان سازمان مدیریت بحران کشور به همراه مدیرکل این سازمان در استان گفت: روستای قیام به واسطه همجواری با رودخانه دایمی و خطر رانش زمین در کنار روستا از مهمترین مباحثی بود که بازرسان کشوری به همراه مسئولان و هیئت های همراه استانی از این نقطه حادثه خیز در بخش مرکزی لنده بازدید کردند.

وی افزود: در ادامه بازدید های محور ارتباطی قیام به لنده که دارای نقاط 100حادثه خیز است و در زمان بحران خود می تواند به نقاط بحرانی تبدیل شود را مورد بازدید و ارزیابی قرارداداند.

دبیر مدیریت بحران شهرستان لنده تصریح کرد: پس از بازدید از روستاهای شهرستان بازرسان با حضور در خیابان شهید باهنر(مور) که همه ساله به واسطه حجم عظیم آبرفت شهر لنده باعث واردنمودن خسارات جدی به منازل مسکونی در این خیابان می شود بازدید و سپس با حضور در منازل مسکونی و بافت فرسوده شهرلنده به سفر خود خاتمه دادند.

معماری اظهارکرد: امیدواریم این سفر دارای خیروبرکات ارزنده ای برای رفع مشکلات و حل مباحث کمبود اعتبار در زمینه مدیریت بحران باشد.

انتهای پیام/م75

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 خرداد 1395
پزشکان ,خبرلنده ,حضورپزشکان در روستاها, دامپزشک ,کلینیک دامپزشکی, انتقال دام به شهرها ,شیوع بیماری ها, لنده

یکی از مزایای طرح ارتقای سلامت جامعه بحث حضورپزشکان در روستاها در قالب دهگردشی است که رضایت مندی های زیادی نیز به همراه داشته است ولی حضور دام ها در شهر به واسطه عدم راهی شدم دامپزشکان به روستاها در نوع خود جالب است.

به گزارش پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، دو الی سه سال از اجرای طرح تحول سلامت در کشور می گذرد و خوشبختانه شاهد آثار و پیامدهای خوب آن تا دل روستاهای کشور را می توان با حضور روزانه پزشک، ماما، پرستار و بهورز به خوبی احساس کرد.

رضایتمندی روستائیان از دهگردشگی پزشکان و عوامل بهداشتی به صورت رایگان در روستاها در نوع خود جالب و جای تقدیر دارد و امیدواریم با کیفیت بهتری تداوم داشته باشد.

اما نکته جالب این است که در حالی که پزشکان برای امر طبابت به روستاها عزیمت می کنند روستائیان برای دارو و درمان دام های خود باید با دادن هزینه های سنگینی از قبیل کرایه و انتقال دام به شهر به نزد دامپزشکان و کلینیک های دامپزشکی بیایند که به نوعی بیماری را از روستا به شهر منتقل می کنند که باتوجه به شیوع انواع سرطان این نیز جای تعجب دارد.

نکته جالت تر اینکه کلینیک دامپزشکی در وسط شهرلنده و در یکی از پرتردد ترین خیابان های شهرلنده واقع شده است که همین نیز دارای اشکالات زیاد بهداشتی است چرا که بعضاً مشاهده شد که اعضای وجواره حیوان بیمار را در جوی آب رها می کنند که خود عامل انتقال بیماری های عفونی است.

امیداوریم مسئولان با انتقال این کلینیک به حاشیه شهر و یا روستاهای همجوار و دارای امکانات مانند مال ملا، مالشیخ، ایدنک و سایر روستاهای شهرستان به جهت بحث اهمیت سلامت شهروندان اقدامی عاجل و فوری داشته باشند تا از شیوع هرگونه بیماری در سطح شهر جلوگیری شود و دامداران نیز آسیب کمتری محتمل شوند.

البته اگر تدابیری اتخاذ شود که دامپزشکان در روستاها بنا به درخواست مردم حضوریابند شاهد کاهش همه خطرات و بلایا در سطح شهر خواهیم بود.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 خرداد 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic